X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
پنج‌شنبه 8 آذر 1386

هلند باز هم در انتظار تنش های جدید

خرت ویلدرز"خرت ویلدرز" نماینده راستگرای پارلمان هلند بر موضع خود مبنی بر ساخت فیلمی بر ضد قرآن کریم اصرار می ورزد.

رویترز از قول ویلدرز که هم اکنون در مراقبت شدید به سر می برد اینگونه نقل می کند: "من نمی خواهم باعث ناراحتی کسی شوم و تنها می خواهم نظر خودم را بیان کنم... اگر این باعث اذیت کسی می شود واقعا ننگ آور است و این مشکل من نیست..." 

ویلدرز  از طرفداران سیاستهای ضد مهاجر است. وی در آگست گذشته پیشنهاد داده بود قرآن در هلند ممنوع شود و آن را همانند کتاب "نبرد من" هیتلر دانسته بود! او همچنین از "موج مسلمان شدن کشورهای اروپایی که دارای بیش از یک ملیون مسلمان هستند" ، ابراز نگرانی کرده بود.

منبع خبر: اسلام آن لاین


تئو ون گوگ کار گردان تسلیمهلند باز هم در انتظار زلزله جدیدی است. قبل از این ساخت یک فیلم مستهجن که در آن زن لختی که بر تمام بدنش آیات سوره حمد نوشته شده بود نمایش داده شده بود، موجب تنش شدیدی در جامعه هلند گردید. این فیلم  "تسلیم" نام دارد و فیلمنامه آن توسط "هرسی علی" نماینده از دین برگشته پارلمان هلند نوشته شده بود.

"تئو ون گوگ" کارگردان این فیلم توسط یک جوان مسلمان به ضرب چاقو کشته شد و این خود مقدمه تنش های بعدی شد...

 پس از ترور ون گوگ برخی مدارس اسلامی و مساجد مورد حمله قرار گرفتندپس از آن مسلمانان نیز مورد حمله های شدیدی قرار گرفتند. تعدادی ازمساجد و مدارس اسلامی به آتش کشیده شد و گروه های راستگرا و افراطی نیز تبلیغات وسیعی علیه مسلمانان و مهاجرین به راه انداختند.

نزدیک به ۱ ملیون مسلمان در هلند زندگی می کنند که ۵/۵ ٪ جمعیت این کشور را تشکیل می دهد.