سه‌شنبه 29 آبان 1386

شرط گفتگو

 واتیکان دعوت تعدادی از شخصیتهای مسلمان را برای گفتگو رد کرد. بر اساس ادعای واتیکان دلیل رد شدن این درخواست این است که مسلمانان اعتقاد دارند قرآن کلام خداوند است!

کاردینال "جان لویس توران" مسئول امور مربوط به مسلمانان در واتیکان می گوید: "اجرای یک گفتگوی دینی جدی با مسلمانان خیلی سخت است، چون آنها اعتقاد دارند قرآن با نص خود کلام خداوند است و این مساله را بطور عمیق مورد بررسی قرار نمی دهند.

وی همچنین می گوید: "مسلمانان اجازه نمی دهند که قرآن بطور عمیق مورد بحث و بررسی قرار بگیرد چون به گفته آنان این کتاب با املای خداوند نوشته شده". سپس اضافه می کند: "با این تفسیر جامد سخت است که محتوای این دین مورد بررسی قرار بگیرد."

توران همچنین مدعی شد که مسلمانان می توانند در اروپا مسجد بسازند در حالی که بسیاری از کشورهای اسلامی قیدو بندهایی برای بنای کلیساها در کشورهای اسلامی قرار می دهند یا از ساخت آن جلوگیری می کنند.

قبل از این 138 شخصیت مسلمان که بیشترشان از شخصیتهای رسمی بودند با ارسال دعوتنامه ای از واتیکان برای اجرای یک گفتگو بر اساس اعتقادات مشترک دعوت کرده بودند. بر اساس آنچه در این دعوتنامه آمده است دوستی خداوند و محبت به همسایه سنگ اساس این دو دیانت می باشد.

منبع خبر: مفکرة الاسلام