X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
یکشنبه 14 آبان 1385

حماسه زنان بیت حانون

 میان این همه خبر غم انگیز  که از فلسطین می رسد حماسه ای که زنان مجاهده بیت حانون بر جای گذاشتن قلب هر مسلمانی را مملو از غرور و افتخار می کند

در حالی که نیروهای اسرائیلی تعداد زیادی از مجاهدین وابسته به گروه های مختلف فلسطینی را در مسجد بیت حانون محاصره کرده بودند و این حلقه محاصره هر لحظه تنگتر می شد زنان مجاهد بیت حانون با به خطر انداختن جان خود مسجد را به محاصره خود درآورده و با ایجاد فضای مناسب باعث شدند ۷۳ مجاهد فلسطینی موفق به فرار شوند. در این قضیه چند نفر از زنان فداکار فلسطینی جان خود ر از دست داده یا زخمی شدند.

 ملت ها برای خود حماسه هایی دارند  و سعی می کنند این حماسه ها را به نسل های بعدی خود نیز منعکس کنند حتی اگر آن حماسه یک عمل فردی و یا نه چندان بزرگ باشد. اما آیا ملت های عرب و مسلمان به این حادثه آن اهمیتی را که لازم بود دادند؟ در برخی کشورهای مسلمان اگر مثلا یک زن  اقدامی به نفع جریانهای سکولار و به نفع تبلیغات آنها انجام دهد تبدیل به آزادی گر زنان و قهرمان ملی می شود و چه بسا زنان در بسیاری از کشورهای ما عملا تبدیل به وسیله ارزانی برای لذت جویی مردان شده اند و دستگاه های تبلیغاتی با وقاحت تمام آن را پیروزی بر جامعه مردانه می دانند!

اما حماسه های واقعی که این تنها نمونه ای از آن بود در میان هیاهوی رسانه های فاسد گم می شوند.

این داستان را به همه بگویید. شاید به آیندگان هم برسد...